پرده پذیرایی :

پذیرایی اصلی ترین قسمت هر خانه است و همیشه بیشترین توجه را به خود جلب میکند. دیزاین پذیرایی  بسار مهم است ، زیرا با انتخاب درست هم آسایش و آرامش را به ما القا میکند و هم در اوج زیبایی خود قرار میگیرد.  یکی از اصلی ترین قسمت های  طراحی داخلی انتخاب پرده پذیرایی میباشد .  

یقه شل سه قیف مخمل سایه
پرده پذیرایی مدل یقه شل
تصویر پرده بلک اوت
پرده پذیرایی مدل پانچ
تصویر مدل پرده پانچ
پرده پانچی برای پذیرایی
پرده رومن
پرده مدل رومن برای پذیرایی

انواع مدل پرده پذیرایی :

مدل های پرده بسیار گوناگون و متنوع میباشد . مدل های پذیرایی به چهار شاخه اصلی تقسیم میشوند که عبارت اند از :

 • مدل کلاسیک
 • سبک اسپرت
 • مدل ژورنال
 • مدل مدرن یا مینیمال 
پرده مینیمال و ژورنال

پرده پذیرایی سبک کلاسیک :

سبک کلاسیک یک محیط سلطنتی ، سنگین و اشرافی ایجاد میکند و قالبا از رنگ های تیره الهام میگیرد . پردهای کلاسیک معمولا بیشترین توجه را به خود جلب میکند . از انواع پرده های کلاسیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
 
 • پرده مدل شال 
 • پنل به همراه سایه
 • یقه شل 

پرده مدل یقه شل
پرده کلاسیک برای پذیرایی
پرده کلاسیک

1. پرده مدل شال برای پذیرایی :

 یکی از مدل های کلاسیک بسیار زیبا پرده شال میباشد .  تنظیم و نظم دادن به این پرده بسیار تخصصی میباشد و در صورت تماس با آن نظم پرده بهم میخورد .  برای تنظیم شال پرده نیاز به گلمیخ و شرابه است که همین عامل باعث هزینه بالاتر آن میشود .

پرده پذیرایی مدل شال

2. پرده مدل پنل به همراه سایه  :

در مدل پنل از پارچه های طرح دار قرینه  استفاده میشود و حالت های دوخت متفاوتی دارد . این مدل  را میتوان بدون نیاز به گلمیخ و شرابه نیز نصب کرد که  این مورد باعث هزینه کمترآن نصبت به مدل شال میشود . تنظیم و نصب این مدل نسبتا آسان است و در صورت بهم خوردن نظم آن به سادگی تنظیم میشود . تلفیق این سبک با لوازم کلاسیک منزل یک فضای رویایی را برای شما تداعی میکند .

پنل و سایه دوبل

3. پرده مدل یقه شل :

یقه شل یک مدل لاکچری و زیبا است که جزء محبوب ترین مدل های سبک کلاسیک است . بر مبنای پارچه و سلیقه تعداد قیف های یقه شل از یک تا هشت عدد قابل اجرا است . برای اشرافی تر کردن این مدل میتوان از اسکونس نیز استفاده کرد . اسکونس یک اکسسوری زیبا و  لاکچری است که  طرح های تنوع ای دارد . برای اطلاع بیشتر ،  پرده یقه شل را مطالعه کنید .

پرده پذیرایی مدل یقه شل
مدل پتینه مدل خمره ای
مدل پرده یقه شل برای پذیرایی

پرده پذیرایی سبک اسپرت :

مدل اسپرت یک سبک امروزی و  جدید تر است . استفاده راحت و زیبایی در عین سادگی عوامل تشکیل دهنده سبک اسپرت میباشد .  در کل مدل اسپرت به دو عامل بستکی دارد : پارچه اسپرت باشد ، دوخت پارچه اسپرت باشد . مدل دوخت اسپرت عبات است از : پانچ و ساده دوزی و پارچه های اسپرت نیز معمولا از طرح های منظم تشکیل میشوند . این پرده مناسب برای سالن های کوچک است و نسبت به مدل کلاسیک هزینه پایین تری دارد .

اجرای پرده با لوازم چوبی
مدل پرده پذیرایی پانچ
عکس پذیرایی

1. پرده مدل پانچ :

اگر به دنبال زیبایی به همراه استفاده آسان و راحت هستید بهترین انتخاب برای شما پرده مدل پانچ است .  از پرده پانچ به دو صورت پانچ پوششی و پانچ دکور استفاده میشود . برای مشاهده مدل های بیشتر  مقاله پرده پانچ را مطالعه کنید .

مدل پرده پذیرایی پانچ
عکس مدل پرده پذیرایی پانچ

2. پرده مدل ساده در قد :

در مدل های کلاسیک و ژورنال معمولا پرده ها یک الی دو متر بیشتر از ارتفاع پرده  تهیه میشود تا قابل نظم و شکل دادن شود . اما در مدل در قد پرده اندازه نیاز تهیه میشود و همین موضوع باعث کاهش شدید هزینه ها میشود . اگر هدف از دکور پرده فقط  تزریق رنگ به محیط باشد این پرده بسیار مناسب است . 

پرده ساده دوزی پذیرایی
عکس پرده ساده برای پذیرایی
پرده شید برای پذیرایی
نمونه پرده ساده و شیک

پرده پذیرایی سبک ژورنال :

اگر علاقه به پرده های خاص و شیک که کمتر کسی آن هارا دیده باشد دارید پرده ژورنال بهترین گذینه است . ژورنال از نوع دوخت بسیار خاص و حرفه ای تشکیل میشود و حساسیت بسیار بالای دارد . هزینه پارچه ، دوخت و لوازم در مدل ژورنال بسیار بالا است که باعث خاص شدن آن میشود. محبوب ترین مدل های ژورنال عبارت است از:

 • پرده مدل آبشاری
 • مدل ریورس
 • پرده رومن 
پرده مدل رومن
رومن برای پذیرایی
نمونه پرده آبشاری برای پذیرایی

1. پرده مدل آبشاری :

آبشاری یک مدل زیبا و بسیار لاکچر میباشد . این مدل معمولا در کاخ های بزرگ انگلیسی و فرانسوی اجرا میشود . دوخت و تنظیم این پرده بسیار تخصصی است و نیاز به ظرافت بالای دارد . عموما پرده آبشاری به صورت ثابت است اما در شرایط خاص به صورت برقی نیز قابل اجرا است .

پرده پذیرایی آبشاری

2. پرده مدل ریورس :

معمولا مدل ریورس  را میتوان در هتل های کلاسیک یا ویلاهای لوکس اروپایی دید . این پرده در عموم جامعه گمنام است و کمتر کسی از آن خبر دارد . اگر دنبال یک پرده خاص و زیبا هستید مدل ریورس گذینه مناسبی است . 

تصویر پرده ریورس

3. پرده مدل رومن :

یک سبک خاص اروپایی که در ایران نیز بسیار محبوب است . پرده رومن یک دوخت تخصصی و پیچیده دارد که نیاز به یک خیاط بسیار ماهر دارد . نکته مهمی که اکثر افراد از آن اطلاع ندارند این است که از پرده رومن باید فقط به عنوان دکور استفاده شود. 

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی سبک مینیمال (مدرن) :

مینیمال سبکی امروزی و جدید است . در این حالت معمولا از مدل های ساده استفاده میشود و مابین سبک کلاسیک و اسپرت قرار دارد .  از انواع مدل های مینیمال میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پرده موج دار
 • پرده در قد

 

سبک موج دار
پرده موج دار برای پذیرایی

1. پرده موج دار :

یکی از جدید ترین مدل های روز دنیا ، پرده موج دار میباشد . این پرده شباهت زیادی با پرده پانچ دارد با این تفاوت که به در صورت جابه جایی نظم آن هرگز بهم نمیخورد و  به صورت اتومات نیز جابه جا میشود . از پرده موج دار در هتل های لوکس اروپا استفاده میشود .  برای اطلاعات بیشتر این مدل  مقاله ، پرده موج دار را مطالعه کنید .

تصویر پرده موج دار

2. پرده مدل در قد :

در این مدل تنها دلیل استفاده از پرده شکستن یک نواختی و تزریق رنگ به محیط است . برای تنظیم این مدل پس از چین دادن پرده ها و  و نصب آن ه صورت دستی هر تعداد که بتوانیم  چین میسازیم و به آن نظم میدهیم . 

پرده ساده در قد