پارچه های پرده ای

جدید ترین مدل های پرده تور

پرده تور یکی از انواع پارچه های پرده است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود ، در طراحی داخلی منزل به کار میرود . این مقاله به بررسی ویژگی های پارچه پرده ای تور، مزایا و کاربرد ها و انواع مدل های آن میپردازیم .

پرده تور چیست ؟

پرده تور یکی از رایج ترین انواع پردها است که در دکوراسیون داخلی استفاده میشود . این نوع پرده ترکیبی از زیبایی و عملکرد را باهم ادغام میکند و انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال یک پوشش پنجره کارآمد و زیبا هستند . از موارد استفاده این پرده میتوان به اتاق خواب ، پذیرایی و .. اشاره نمود .

ویژگی های پرده تور :

 • نور پذیری : این پرده محبوب به خوبی نور را پذیرفته و در عین حال از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری میکند .این ویژگی باعث ایجاد نور ملایم و دلنشین در داخل فضا میشود . 
 • تنوع طرح و رنگ : پارچه تور در تنوع زیادی از طرح ها و رنگ ها عرضه میشود .این امکان به طراحان داخلی و مالکان این اجازه را می دهد که با تطبیق پارچه به دکوراسیون داخلی محیطی زیبا و هماهنگ داشته باشید .
 • مقاوم در برابر گرد و غبار : ساختار این پارچه باعث مقاومت در برابر ورود گرد وغبار به داخل فضا میشود .این مزیت به خصوص در مناطقی با هوای خشک و گردبادها مفید است .
انواع پرده تور

انواع پارچه تور :

همان طور که میدانید پارچه توری بسیار متنوع و گوناگون میباشد . از بافت های ریز تا درشت و طرح های گوناگون وجود دارد . انواع پارچه توری عبارت است از :

 • تور ساده
 • پارچه تور شفاف
 • پارچه تور لوزی
 • پرده تور طرح دار
 • پارچه توری زمینه VIP
 • پرده تور دانتل
 • تور قلاب باف
 • تور بافت درشت 

پارچه توری ساده :

این پارچه از بافت پلی استر و نخ تشکیل میشود . این پارچه نور را به خوبی از خود عبور میدهد و در برابر گرما و سرما مقاوم میباشد . به دلیل سادگی بافت تقریبا با همه چیز راحت ست میشود و دیزاین منزل را ساده تر میکند .

پارچه تور شفاف :

پارچه طور شفاف از الیاف پلی استر و نخ شفاف تشکیل میشود . کنترل نور این پارچه نسبت به تور ساده بیشتر است و تا مقداری مانع تابش مستقیم نور به داخل منزل میشود .

پارچه تور لوزی :

بافت های این پرده به صورت شبکه های لوزی کنار هم قرار دارد . پرده بسیار زیبا و با الیاف نخ و درصد کمی پلی استر میباشد . به دلیل درصد بیشتر پنبه این پارچه ، خاصیت کشسانی دارد . قیمت تور لوزی از تور ساده بیشتر است .

پارچه ابریشم زمینه لوزی
پارچه پایین حاشیه
تور پایین حاشیه طرح دار

پرده تور طرح دار :

طرح های گوناگنی از پرده تور وجود دارد .این مدل پارچه طرح ها و رنگ بندی مختلفی دارد و مناسب برای اتاق خواب ، دکور ها و پذیرایی میباشد . 
پارچه طرح شکوفه
تور ابریشم طرح دار
پرده طرح دار

پارچه تور زمینه VIP :

یک پارچه بسیار باکیفیت که برای گلدوزی از آن استفاده میشود . پرده های گلدار قابلی با کیفیت اکثرا زمینه  VIP میباشد . از این پرده برای پذیرایی استفاده میشود .

تور قابی زمینه VIP

پرده تور دانتل :

دانتل بافت های بزرگی دارد و الیاف آن از جنس نخ و پلی استر میباشد . تور دانتل پرده ای بسیار با دوام و با کیفیت است و نور را به خوبی از خود عبور میدهد .هزینه این پارچه بالا میباشد و معمولا از آن به عنوان دکور استفاده میشود .

پارچه دانتل

تور قلاب بافی :

یکی از مدل های خاص و زیبای پردهای تور ، تور قلاب بافی است . طرح و بافت این پرده به صورت گردهای مشابح میباشد . این مدل مناسب دکور برای پذیرایی است .

تصویر پاچه قلاب باف
تور قلاب باف در 7 رنگ

تور بافت درشت :

همان طور که از نام این مدل پیداست ، بافت های این پرده بزرگ و درشت میباشد. از این سری پردها برای دکور استفاده میشود و هارمونی رنگ خود را به محیط القاء میکند .این پارچه محصولاروپا میباشد و بسیار با کیفیت و با دوام است .

پرده توری بافت درشت

قیمت پرده های تور 

قیمت و هزینه پارچه را کیفیت آن تایین میکند . هرچقدر الیاف و نوع بافت پرده خاص باشد قیمت آن نیز متفاوت است . پارچه های با درصد پلی استر بالا قیمت پایین تر و تور های با درصد نخ و پنبه بالا قیمت بیشتری دارد . سلیقه شما قیمت را تایین میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *