اتاق خواب

پرده اتاق خواب :

اتاق خواب محیط استراحت و آرامش است و پیشنیاز های آن استفاده درست از رنگ ها و اکسسوری های داخل اتاق است . یکی از اصلی ترین ایتم های این محیط انتخاب پرده اتاق خواب میباشد . از دلایل اهمیت انتخاب درست پرده برای اتاق خواب میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • حفظ حریم خصوصی و جلو گیری از مشرفیت اتاق .
  • جلو گیری از تابش مستقیم نور خورشید .
  • زیبایی و آرامش محیط .

محیط اتاق خواب به چندین بخش تقسیم میشود که بنا به نوع کارکرد دیزاین و مدل های متفاوتی دارد .

پرده پانچ اتاق خواب :

پرده پانچ یک انتخاب عالی برای اتاق خواب میباشد . استفاده راحت و زیبایی بالا از عوامل اصلی انتخاب این پرده است . این پرده به دو صورت پوششی و دکوری قابل اجرا میباشد . برای اطلاعات بیشتر مقاله پرده پانچ را مطالعه کنید .

تصویر پانچ
پرده پوششی
پانچ برای اتاق خواب

پرده پلیسه اتاق خواب :

پرده پلیسه یک مدل دوخت عالی و مناسب برای پارچه های حریر و کتان میباشد . پرده پلیسه به تنهایی زیبا است اما با یک مکمل زیباتر میشود .

پارچه حریر
کتان پایین حاشیه

پرده رومن برای اتاق خواب :

رومن یک مدل دکور از خانواده ژورنال میباشد که دوخت و نصب بسیار تخصصی دارد . یک پرده کاملا متفاوت با طراحی خاص که زیبایی و نشاط را به اتاق خواب شما القا میکند . قیمت پرده رومن نسبتا بالا است و در دسته پرده های پر هزینه قرار دارد . برای اطلاعات کامل تر مقاله پرده رومن را مطالعه کنید .

پرده رومن
رومن اتاق خواب

زبرا و شید برای اتاق خواب :

شید یک پرده بسیار زیبا و شیک است که مکانیزم بالارو دارد . این پرده کنترل نور بسیار بالای دارد و بنا بر مدل آنمانع تابش نور  از (70 تا 100) میشود . شید مدل های بسیار گوناگونی دارد که برای هر محیطی قابل استفاده است . اگر صبح ها نور خورشید مانع استراحت شما میشود پرده شید یک انتخاب مناسب برای از بین بردن این مشکل است . 

پرده اتاق خوابی
شید و مخمل مخروطی
پرده مدل زبرا

پرده موج دار برای اتاق خواب :

یکی از جدید ترین مدل های روز دنیا پرده موج دار میباشد . به دلیل شباهت بسیار بالای این مدل با پرده پانچ شاید در نگاه اول آن را با پانچ اشتباه بگیرید اما این پرده بزرگ ترینن نقطه ضعف پرده پانچ را از بین برده است . هنگام جابه جایی پرده پانچ نظم آن بهم میخورد اما پرده موج دار با جابه جایی هرگز نظم آن از بین نمیرود . برای آگاهی از جدید ترین تصاویر این مدل مقاله ، پرده موج دار را مطالعه کنید .

پرده موج دار برای اتاق خواب
موج دار

پرده دکور برای اتاق خواب :

دکور مناسب اتاق خوابی با فضای بزرگ است . حداقل یک دکور 68 سانت فضا اشغال میکند و پس از تنظیم دیگر نباید آن را بهم زد . با این حال اگر پنجره های اتاق بزرگ باشد میتوان از پرده های دکور استفاده کرد .با رعایت کرد این موضوع هم زیبایی و هم استفاده در نظر گرفته میشود . از انواع مدل های دکور میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مدل ریورس
  • مدل یقه شل
  • مدل خمره ای
  • مدل پنل
  • مدل شال
پرده مدل ریورس
پرده اتاق خواب مدل شال
دکور برای اتاق

پرده اتاق خواب دختر :

دیزاین و طراحی اتاق خواب دخترا معمولا با رنگ های شاد و طرح های متنوع انجام میشود . معمولا در انتخاب پرده اتاق خواب دخترانه  از رنگ ها و طرح های شاد استفاده میشود . مدل های پانچ ، رومن  ، موج دار ، شید  و … مناسب برای اتاق دختر میباشد .

پانچ چاپی
پرده طرح دار
تصویر پرده برای اتاق خواب دختر
پرده رومن

پرده برای اتاق خواب پسر :

انتخاب پرده برای اتاق پسر معمولا از روی علاقه کودک به شخصیت های محبوب آن صورت میگیرد . اماباید این نکته مهم را در نظر بگیرید که شخصیت های کارتونی تا  سن مشخصی برای فرزندتان جذابیت دارد و ممکن است پس از یک یا دو سال آن شخصیت را ففراموش کند . بنابر این برای انتخاب درست پرده که حداقل چندین سال برای فرزندتان  جذابیت داشته باشد ، بهتر است از رنگ های متنوع به جای شخصیت های کارتنی استفاده شود .

پرده پانچ برای اتاق پسر
پرده پوششی
پرده اتاق پسر طرح پانچ
پرده شید اتاق خوابی
شید کودکانه
WhatsApp
Telegram
Twitter