ست کردن تخت خواب با پرده ؛ راز های زیبایی در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از پرده ها یکی از راه هایی است که میتواند به زیبایی و جذابیت این محیط کمک کند . در این مقاله ، به راهنمایی ها و تکنیک هایی برای ست کردن  تخت خواب با پرده پرداخته و نکات مهمی را برای ایجاد یک اتاق خواب زیباو آرامش بخش ارائه می دهیم .

انتخاب پرده مناسب :

در انتخاب پرده برای ست کردن با تخت خواب ، به جنس ، رنگ و طرح پرده توجه کنید . اگر روتختی شما طرح دار یا دارای رنگ های پیچیده است ، پرده هایی با رن های ساده و طرح های کم میتواند تعادل را به اتاق ببخشد . لازم به ذکر است که برای انتخاب پرده ، باید به نکاتی دیگر مانند : کنترل نور ، حفظ حریم شخصی و … نیز توجه نمود ، که میتوانید با مطالعه مقاله ، پرده اتاق خواب  بهتر با این موضوع آشنا شوید .

نمونه پرده مخمل برای ست کردن با تخت خواب
ست کردن پرده با تخت خواب

هماهنگی با عناصر دیگر :

مطمئن شوید که پرده های انتخابی با دیگر عناصر دکوراسیون اتاق خواب شما هماهنگی دارند . هماهنگی رنگ و استفاده از الگوهای متناسب می تواند فضا را جمع و جور تر و زیباتر نماید . 

پارچه مخمل

استفاده از لایه های مختلف پرده :

برای کنترل نور بهتر و حفظ حریم خصوصی میتوانید از پرده بلک اوت یا آستری درلایه اول پرده استفاده نمایید و در لایه دوم از پرده های شفاف تر برای ایجاد هماهنگی با محیط استفاده نمایید . 

تصویر پرده بلک اوت
استفاده از پرده بلک اوت در لایه اول پنجره

مراقبت و نگهداری :

نهایتا به مراقبت و نگهداری از پرده ها توجه کنید تا طول عمر آن ها افزایش یابد . اگر از پرده های خاص یا برند استفاده میکنید ، حتما به دستورات شست و نگهداری آن ها توجه کنید تا همیشه پرده های نو و تازه ای داشته باشید .

جمع بندی :

ست کردن تخت خواب با پرده میتواند به زیبایی و جذابیت اتاق خواب شما افزودهو به ایجاد یک فضای آرامش بخش و دلنشین کمک کند . با انتخاب و استفاده صحیح از پرده ها ، می توانید اتاق خواب خود را به یک محیط شگفت انگیز و آرامش بخش تبدیل کنید .

تفاوت محیط نشیمن با پذیرایی چیست ؟

محیط های نشیمن و پذیرایی از جمله اجزای مهم در طراحی داخلی خانه ها و فضاهای اجتماعی هستند . این دو محیط از نظر استفاده ، دکوراسیون و ارتباط با سایر فضاهای منزل تفاوت هایی دارند که میتواند تاثیر زیادی بر روی تجربه افراد داشته باشد . در این مقاله ، به بررسی تفاوت ها و توضیح کامل محیط نشیمن و پذیرایی میپردازیم .

محیط نشیمن چیست ؟

نشیمن یک فضای اصلی و اساسی در هر خانه است که به عنوان مکان اصلی تفریح ، استراحت و ارتباط اجتماعی خانواده عمل می کند . این فضا معمولا با مبلمانی راحت و مناسب برای نشستن و استراحت  طراحی می شود . چراغ های نور پردازی ملایم و تزئینات آرامش بخش نیز برای ایجاد احساس راحتی و دلنشینی در این فضا استفاده می شود . معمولا محیط نشیمن در نزدیکی ورودی خانه یا آشپزخانه قرار  میگیرد تا به راحتی به سایر فضاهای منل دسترسی داشته باشد .

نمونه محیط نشیمن
نشیمن ساده و شیک
نمونه محیط نشیمن
سبک مینیمال برای محیط نشیمن

محیط پذیرایی چیست ؟

پذیرایی یا سالن نیز همانند نشیمن ، یک فضای اصلی در خانه است که برای میهمان های خانوادگی و دوستان طراحی می شود . این فضا معمولا با مبلمانی زیبا و شیک ، میز های قهوه خوری و دکوراسیون های جذاب تزئیین می شود .چراغ های نور دهی مناسب و نقاشی ها یا تزئینات دیواری نیز برای جلب توجه و ایجاد احساس دلبستگی در میهمانان مورد استفاده قرار میگیرد . محیط پذیرایی معمولا در نزدیکی ورودی خانه یا حتی در طبقات بالاتر واقع شده و بیشتر برای مهمان های رسمی طراحی میشود .

مدل پرده پانچ پذیرایی سبک کلاسیک
سبک کلاسیک برای محیط پذیرایی
پرده مدل یقه شل

تفاوت های محیط نشیمن با پذیرایی :

 1. استفاده : محیط نشیمن بیشتر برای استراحت و تفریح خانواده طراحی می شود ، در حالی که محیط پذیرایی برای میهمان ها و جلوه دادن در مقابل دیگران ایجاد میشود .
 2. مبلمان : مبلمان محیط نشیمن معمولا راحت و کاربردی است د حالی که مبلمان محیط پذیرایی بیشتر جذابیت و زیبایی را در بر دارد .
 3. پرده : پرده محیط نشیمن معمولا ساده و هماهنگ با محیط است در صورتی که میتوان برای محیط پذیرایی از پرده های سنگین تر و زیباتر نیز استفاده نمود .
 4. دکوراسیون : تزئینات و دکوراسیون محیط نشیمن لبشتر به سمت ایجاد احساس راحتی و آرامش می روند در حالی که در محیط پذیرایی بیشتر به سمت جلب توجه و شگفتی می پردازد .
 5. موقعیت : محیط نشیمن معمولا در نزدیکی ورودی خانه یا آشپزخانه قرار دارد در حالی که محیط پذیرایی معمولا در نزدیکی ورودی خانه یا طبقات بالاتر قرار دارد . 

 

مقایسه محیط نشیمن با پذیرایی

نتیجه گیری : 

محیط نشیمن و پذیرایی  هر دو نقش مهمی در خلق احساس آرامش و خوشایندی در محیط زندگی دارند .در حالی که محیط نشیمن بیشتر برای استراحت خانواده و ارتباط اجتماعی آن ها طراحی می شود ، محیط پذیرایی بیشتر برای میهمان ها و جلوه دادن در مقابل دیگران است . با در نظر گرفتن تفاوت ها و نیاز های مختلف این دو محیط ، می توان بهترین تجربه را برای ساکنان و میهمانان خانه فراهم کرد.

انتخاب پرده مناسب برای محیط نشیمن

در طراحی داخلی خانه ، انتخاب پرده از جمله اموری است که میتواند تاثیر چشمگیری در زیبایی و کارایی فضاها داشته باشد . محیط نشیمن یکی از اجزای مهم در هر خانه است که برای استراحت ، دیدن تلویزیون ، ملاقات با مهمان و گذراندن زمان با عزیزان استفاده می شود . 

نمونه محیط نشیمن

 نشیمن چیست ؟

محیط نشیمن به فضایی اطلاق می شود که به عنوان محیط اصلی تفریح ، استراحت و ارتباط اجتماعی در یک خانه مورد استفاده قرار می گیرد . این فضا معمولا به صورت مستقیم به سایر فضاهای  خانه متصل است و میتواند شامل سالن پذیرایی و نشیمن خانوادگی باشد .معمولا محیط نشیمن دارای مبلمان راحت و مناسب برای نشستن و گفتگو است و اغلب با استفاده از زیبایی های دکوراتیو ، از جمله نقاشی ها ، تابلو ها و اکسسوری های زیبا و دلنشین طراحی میشود . در این مقاله به بررسی عوامل مهم در انتخاب پرده مناسب برای محیط نشیمن می پردازیم . 

محیط نشیمن

1. نورپذیر بودن یا نبودن پرده نشیمن :

قبل تز انتخاب پرده ، نیاز های حرارتی و نورپذیری محیط را در نظر بگیرید . در محیط هایی که نور خورشید به شدت وارد می شود ، پرده های با بافت بیشتر که کنترل نور بهتری دارد میتواند از آسیب رسید به مبلمان و فرش جلو گیری کند . البته بهتر است از  آستری یا پرده شید  اسکرین یا بلک اوت در لایه اول پرده استفاده شود ، تا هم مانع تابش مستقیم نور خورشید شود و باعث حفظ حریم خصوصی منزل نیز باشد .

تور پانچ برای سالن کوچک
نمونه پرده نورپذیر برای محیط نشیمن

2. انتخاب جنس پرده :

جنس پرده نیز باید با محیط و استایل داخلی مطابقت داشته باشد . برای مثال در محیط های سنتی و کلاسیک ، پرده های از جنس ابریشم یا تور میتواند مناسب باشد در حالی که در محیط های مدرن ، پرده های حریر و شاین انتخاب بهتری است .

کتان لیین
پارچه کتان لنین ترک

3. رنگ و طرح :

رنگ و طرح پرده باید با دیگر عناصر داخلی محیط هماهنگی داشته باشد . به عنوان مثال اگر مبلمان و فرش ها رنگ روشن دارد ، با انتخاب پرده های با رنگ تیره ، تعادل رنگی را در محیط حفظ میکنیم . اگر مبلمان کرم دارید و قصد انتخاب پرده برای این محیط را دارید ، حتما مقاله ست کردن پرده با مبل کرم را مطالعه نمایید .

پارچه های با رنگ گوناگون
طرح بندی گوناگون پارچه یورک اروپا

4. اندازه و شکل ظاهری :

ابعاد و شکل پنجره بر انتخاب پرده تاثیر گذار است . پرده های بزرگ و طولانی در محیط هایی با سقف های بلند و پنجره های بزرگ و احساس فضای بزرگتری را ایجاد میکنند . بهتر است تا جای ممکن از پرده های بلند استفاده شود تا زیبایی محیط چشمگیرتر شود.  البته در برخی شرایط امکان پرده های بلند وجود ندارد . اگر محیط نشیمن شما کوچک است حتما مقاله ، پرده برای سالن پذیرایی کوچک را مطالعه نمایید .

پرده پذیرایی
پرده موج دار برای محیط نشیمن
عکس پرده ساده برای پذیرایی
نمونه پرده ساده و شیک برای محیط نشیمن

5. مراقبت و نگه داری :

در نهایت ، مراقبت و نگهداری از پرده ها نیز باید در نظر گرفته شود . شستشو و نظافت مرتب پرده ها بسیار مهم است تا هم طول عمر آن بالاتر باشد و هم تازگی خود را حفظ کند . در نظر بگیرید که اگر شستشو پرده ها بیشتر از 2 سال شود ، پرده چرک مرد میود . برای آگاهی از زمان شستشو پرده ها و همچنین روش شستن آن ها میتوانید مقاله ، شستشو پرده را مطالعه نمایید .

شستشو مرتب پرده

نتیجه گیری :

انتخاب پرده مناسب برای محیط نشیمن نیازمند در نظر گرفتن چندین عامل مهم است که شامل نیاز های حراتی و نورپذیری ، جنس رنگ و طرح ، اندازه و شکل و همچنین مراقبت و نگهداری میباشد . با توجه به این عوامل و با توجه به استایل و ذوق شخصی ، میتوانید پرده هایی را انتخاب کنید که هم به زیبایی محیط کمک کند و هم بیازهای کاربری را برطرف نماید .

انتخاب رنگ های مناسب پرده برای مبل کرم

در دکوراسیون داخلی خانه ، انتخاب رنگ های مناسب برای اجزای مختلف محیط ، اهمیت بسیاری دارد . پرده ها و مبلمان به عنوان دو عنصر اساسی و بارز در تزیینات داخلی محسوب می شوند . ترکیبی هماهنگ از رنگ ها در این دو عنصر ، میتواند به زیبایی و هماهنگی بیشتری به فضا ببخشد . یکی از ترکیبات محبوب و زیبا در دکوراسیون داخلی ، ترکیب پرده ها با مبلمان رنگ کرم است . در این مقاله به برسی رنگ هایی که بهترین همراهی را با مبل کرم ایجاد میکنند ، میپردازیم .

انتخاب پرده مناسب برای ست کردن با مبل کرم :

قبل از هر چیز ، انتخاب پرده مناسب برای فضای پذیرایی یا نشیمن بسیار مهم است . باید پرده ای انتخاب شود که با سبک دکوراسیون داخلی محیط هماهنگ باشد . مثلا اگر سبک اجرای مینیمال است ، از پرده مینیمال استفاده شود . پس از مشخص شدن سبک اجرایی نوبت انتخاب رنگ مناسب پرده برای ست کردن با مبل کرم میرسد  که در ادامه به آن می پردازیم .

ست کردن پرده با مبل کرم سبک کلاسیک

رنگ های طبیعی :

رنگ های طبیعی مانند سبز  مرکباتی ، آبی آسمانی ، طلایی و قهوه ای گرم ، انتخاب های مناسبی برای پرده در ست کردن با مبل کرم هستند . این رنگ ها با رنگ پایه مبلمان هماهنگی زیادی دارند و انرژی مثبتی به فضا میبخشند .

یقه شل برای پذیرایی
محیط پذیرایی رنگ آبی و طلایی پرده برای ست کردن با مبل کرم

رنگ های خنثی :

رنگ های خنثی مانند سفید ، خاکستری ، بژ و مشکی نیز انتخاب های عالی برای ست کردن با مبل کرم هستند . این رنگ ها به دلیل ظاهری آرام و شیک خود ، با مبل کرم هماهنگی بسیار خوبی دارند و به فضا ظاهری زیبا و مدرن می بخشد .

پرده ساه و شیک پذیرایی
انتخاب رنگ های خنثی برای ست کردن با مبل کرم

رنگ های گرم :

مدل رنگ های گرم مانند قرمز ، نارنجی و زرد گندمی نیز جذابیت زیادی در ست کردن با مبل کرم دارند . این رنگ ها باعث ایجاد حس گرمایی و دوست داشتنی در فضا می شوند و با رنگ کرم مبل ترکیبی دلپذیر ایجاد میکند .

تصویر جدید پرده پانچ سبک مدرن
نمونه رنگ گرم پرده برای ست کردن با مبل کرم

رنگ های تیره :

رنگ های تیره مانند مشکی و طوسی نیز انتخاب جذابی برای پرده در ست کردن با مبل کرم هستند . این رنگ ها باعث ایجاد کنتراست زیبا با رنگ کرم مبل می شوند و به فضا ظاهری شیک و الگانت می بخشند .

تصویر پرده پانچ برای ست کردن با مبل کرم
پرده های طرح دار با رنگ تیره
نمونه پرده طوسی برای ست کردن با مبل کرم
ست کردن پرده با مبل کرم

استفاده از رنگ های مکمل :

در انتخاب رنگ های مناسب برای ست کردن پرده با مبل کرم میتوان از ترکیب دو یا چند رنگ نیز استفاده نمود . به عنوان مثال ترکیب رنگ مشکی و طلایی ، طوسی و گلبه ای و ترکیبات بینظیر دیگر نیز قابل انتخاب میباشد . همچنین مقاله ست کردن پرده با مبل نیز میتواند در انتخاب درست به شما  کمک کند .

پارچه مشکی طلایی و سفید طلایی
دو نمونه پارچه مشکی طلایی و سفید طلایی محصول اروپا

نتیجه گیری :

انتخاب رنگ مناسب برای پرده در ست کردن با مبل کرم ، میتواند به شکل چشمگیری به زیبایی و هماهنگی فضا کمک کند . ترکیبات مختلف رنگی که در این مقاله معرفی شدند ، همه دارای جذابیت ویژه ای هستند و بسته به سلیقه و استایل دکوراسیونی خود ، می توانید بهترین انتخاب را برای خانه تان انجام دهید .

4 واقعیت درباره پرده ارزان قیمت که نمیخواهند شما بدانید .

پرده ها به عنوان یکی از اجزای اساسی دکوراسیون داخلی منازل ، نقش مهمی در ایجاد زیبایی و احساس راحتی در فضا ها دارند . اما متاسفانه با وجود تنوع گسترده ای از پرده های با کیفیت و زیبا در بازار ، بسیاری افراد به دنبال گزینه های ارزان تر هستند که اغلب همراه با کاهش کیفیت . ارزش بهره برداری میباشد . در این مقاله 4 واقعیت درباره پرده های ارزان که کسی نمیخواهد شما از آن مطلع شوید را برسی خواهیم کرد .

کیفیت پایین پرده های ارزان نسبت به پرده های اورجینال :

همان طور که میدانید هیچ ارزانی بی علت نمیباشد . پرده های که مشابه جنس اصلی هستند ، اما با کیفیت بسیار پایین تر و در نگاه اول تفاوت آنچنانی با مورد اورجینال ندارند . جنس این پرده ها معمولا از پلی استر می باشد و عمر مفید آن ها پایین تر از نمونه اصلی است . هنگام شستشو و اتو کردن این پرده ها باید مراقب باشیم که پرده از بین نرود . برای درک بهتر این موضوع مقاله ، شستشو پرده را مطالعه نمایید .

تور ترک مدل پانچ
پارچه تور درجه یک اروپایی

پرده های ارزان معمولا استوک های کارخانه اصلی هستند :

تصور عموم  از  جنس استوک ، یک محصول دسته دوم است . اما در واقع محصولات استوک به جنس ایراد دار نیز گفته میشود . به عنوان مثال یک طاقه پرده ، هنگام تولید با ایراد جزعی روبه رو شده است . یا مثلا ، بافت پرده به صورت کج و ایراد دار شده  باشد . در این صورت کارخانه این پرده هارا به صورت جنس استوک و با قیمت خیلی پایین تر از محصول درجه یک خود میفروشد . برخی افراد سود جو این پارچه هارا خریداری و انبار میکنند .  هنگام فروش محصول به شما نمونه پرده درجه یک را نشان میدهند و از پارچه های استوک برای منزل شما استفاده میکنند . البته ممکن است فروشنده متوجه این موضوع نباشد و ناخواسته این کار را انجام دهد .

مقایسه جنس استوک با اصل
مقایسه جنس استوک با اصل

عمر مفید پایین تر پرده های بی کیفیت :

پرده های بی کیفیت و ارزان قابلیت پوسیدگی و پارگی زودتری را دارند که باعث کاهش عمر مفید آنها می شود و افراد را مجبور به تعویض مکرر آن ها میکند . هنگام خرید  فریب ارزانی را نخورید و در انتخاب پرده ها دقت کنید .

نمونه پارچه با کیفیت
پارچه باکیفیت اروپایی

اثرات منفی بر جلوه زیبایی  :

پارچه های فیک معمولا درصد بالای پلی استر دارند که باعث میشود حالت زیبایی نداشته باشند . در پرده های زیره لطافت حرف اول را میزند ، اما با وجود پلی استر بالا  ، پارچه ها خشک و بیروح میشوند . حتی ممکن است با تابش نور خورشید جلوه خود را از دست بدهد و دیگر کاربردی و مفید نباشد .

کج بودن کار در جنس استوک
مقایسه دو محصول بی کیفیت با جنس درجه یک

کم کردن کیفیت کار برای پایین آوردن قیمت :

برخی از فروشنده های پرده برای پایین آوردن فاکتور فروش و خرید شما دست به اقداماتی میزنند که ممکن است شما متوجه آن نشوید . اما با کم کردن کیفیت کار مشکلاتی در دراز مدت گریبان گیر مصرف کننده نهایی خواهید شد . هنگام خرید  آگاه باشید و تا جای ممکن درخواست جنس با کیفیت کنید . در ادامه برخی از روش های  ارزان و بی کیفیت کار را مرور میکنیم .

استفاده از دوخت و خیاط با کیفیت کم :

همان طور که میدانید هزینه هر شخص بسته به میزان مهارت و تخصص آن شخص در کار مشخص میشود . یک خیاط درجه یک اجرت دوخت بالایی دارد . به همین دلیل برخی از فروشنده های بازار از خیاط های درجه 3 یا 4 برای دوخت پرده ها استفاده میکنند که این کار باعث پایین آمدن کیفیت دوخت و در نهایت تجربه بد برای مصرف کننده شود .

لوازم ارزان و بی کیفیت :

لوازم پرده شامل : گیره  ، ریل  ، نوار پرده و … دارای کیفیت های مختلفی میباشد . اگر فروشنده دنبال ارزان کردن فاکتور فروش باشد میتواند از جنس های بیکیفیت استفاده کند تا فروشی راحت تر داشته باشد . مثلا در پرده پانچ  علاوه بر دوخت درست ، باید از حلقه های فلزی یا پلاستیکی با کیفیت استفاده شود تا به مرور زمان و شستن پرده از بین نروند. همچنین باید از نوار پرده مخصوص پانچ استفاده شود که هزینه آن نسبت به نوار معمولی بیشتر است . اگر تجربه استفاده از پرده های پانچ را دارید حتما به نوار آن دقت کنید که حتما از نوار پانچ درجه یک استفاده شده باشد . برای مشاهده مدل های بیشتر ، مقاله پرده پانچ را دنبال نمایید .

نصاب با کیفیت پایین :

تقریبا  اکثر نصاب های بازار اصول اولیه نصب را بلد هستند . اما برخی از آن ها به جزئیات توجه میکنند . هنگام کار وجدان کاری دارند و از لوازم با کیفیت برای کار استفاده میکنند که هم زیبایی کار بیشتر میشود هم از نظر ایمنی سالم میباشد . طبیعتا هزینه و اجرت ، نصابی که برای کار خود ارزش میگذارد بیشتر از نصابی است که کار بیکیفیت تحویل میدهد . 

راه های تشخیص محصول اورجینال از فیک :

 • لمس پارچه : اولین راه تشخیص هنگام خرید ، لمس کردن پارچه میباشد . اگر بین دو محصول مشابه اختلاف قیمت بالای بود حتما اقدام به لمس کردن پارچه ها کنید .
 • سرب خود پارچه : پارچه های خارجی معمولا یک لایه سرب پرده دارند  . توجه کنید اگر یک پارچه پایین سرب داشت محصول خارجی است .
 • اتو پذیری پارچه : پارچه های که درسد پلی استر بالای داشته باشند به سختی اتو میشودن و حالت خوبی نمیگیرند .
 • کالیته های معتبر : اگر قصد خرید پارچه های خارجی دارید حتما از کالیته های معتبر ، انتخاب کنید . برخی از این محصولات عبارتند از : ورساچه ، یورک انگلیس ، تلامور ، تاچ و ….
 • مشاوره از کارشناس : قبل از اقدام به خرید میتوانید از مشاوران تخصصی  استفاده نمایید تا انتخاب بهتری داشته باشید .
تور ترک پایین سرب مدل پانچ پذیرایی
نمونه پرده پایین سرب دار اورجینال ترک

20 مدل پرده سالن پذیرایی ؛ از گران ترین تا اقتصادی ترین

سالن پذیرایی به عنوان قلب خانه ، مکان خاصی است که برای گذراندن اوقات فراغت ، مهمان نوازی و تفریح خانواده مورد استفاده قرار می گیرد . ارتقاء زیبایی و کاربردی بودن این فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یکی از عوامل موثر در تزیین و بهبود زیبایی سالن پذیرایی ، استفاده از پرده مناسب و زیبا میباشد . در این مقاله به 20 مدل پرده سالن پذیرایی ، از گران ترین تا اقتصادی ترین مدل هارا مطالعه خواهیم کرد . 

ست کردن پرده با مبل کرم سبک کلاسیک
1. پرده فلت به همراه یقه شل
نمونه پرده فلت پذیرایی
2. سبک اروپایی پرده فلت
نمونه پرده سالن پذیرایی
3. نمونه پرده پذیرایی 2024
4. حریر تورک به همراه پانچ لیین
تصویر مدل پرده پانچ
5. پرده ساده و شیک پذیرایی

پرده سالن پذیرایی جدید :

استفاده از پرده ها به عنوان عنصری اساسی در دکوراسیون سالن پذیرایی ، به وسیله ی نوآوری های مدرن و فناورانه ، به شکلی جدید و متفاوت در آمده است .این نوآوری ها نه تنها به زیبایی و جذابیت فضا کمک میکند ، بلکه از نظر عملکردی نیز باعث بهبود تجربه ساکنان از فضای سالن پذیرایی میشوند . انتخاب و استفاده از این نوع پرده ها به عنوان یکی از راه های ارتقاء دکوراسیون داخلی و افزایش رفاهی سالن پذیرایی مطرح است . یکی از جدید ترین مدل های پرده سالن  مدل پرده مینیمال یا موج دار میباشد .

پرده موج دار با زاویه
6. پرده مینیمال پذیرایی
پرده پذیرایی مدل موج دار
7. نمونه پرده مینیمال

نکات مهم در انتخاب و استفاده پرده :

 1. مطمعن شوید که پرده ها با سبک و طرح دیگر عناصر داخلی سالن پذیرایی هماهنگ باشند. 
 2. در نظر داشته باشید که پرده ها به طور مرتب نیاز  به شسشو دارند ، بنابر این انتخاب پرده های قابل شستشو و مراقبت آسان مهم است . برای درک بهتر موضوع ، مقاله شستشو پرده را مطالعه نمایید .
 3. هنگام انتخاب پرده ، به نیاز های امنیتی و حفاظتی نیز توجه کنید . با انتخاب پرده های پوشاننده از مشرفیت منزل خود جلو گیری نمایید . پرده بلک اوت یکی از بهترین مدل های پوشاندن پنجره میباشد .
 4. برای کنترل نور بهتر ، میتوانید از پرده شید در زیر کار استفاده نمایید تا در صورت نیاز به راحتی آن را جابه جا نمایید .
پرده ساه و شیک پذیرایی
8. پرده رومن به همراه دکوری ساده
مخمل ساده ریزشی
9. نمونه پرده ساده و شیک
مدل پرده پذیرایی ریزشی
10. پرده پذیرایی ساده و شیک
یقه شل سه قیف مخمل سایه
11. پرده سبک کلاسیک پذیرایی
پانچ دکوری با گلمیخ برای سالن کوچک
12. پرده پانچ پذیرایی
پرده پذیرایی مدل شال
13. نمونه پرده شال پذیرایی
تصویر پرده پذیرایی
14. پرده رومن پذیرایی
حریر محو پانچ برای پذیرایی
15. حریر محو مدل پلیسه
تصویر پرده ساده و شیک
16. مخمل ساده تنظیم با کمر پرده
مدل خمره ای ساده
17. مدل مخروطی به صورت ریزشی
پرده حریر ساده برای پذیرایی
18. حریر ساده تورک
پرده مینیمال پذیرایی
19. پرده موج دار پذیرایی
ریل مشکی پرده مینیمال
20. پرده پذیرایی مدل موج دار

ست کردن پرده با کابینت

در کوراسیون داخلی خانه ، ست کردن پرده با کابینت  میتواند به زیبایی و هماهنگی فضای آشپزخانه کمک کند . این روش نه تنها به شما اجازه میدهد تا استفاده بهینه از فضای خود را داشته باشید ، بلکه ظاهری سازگار و سرشار از سلیقه و استایل شمارا به محیط آشپزخانه میبخشد . در این مقاله ، پنج ایده برای ست کردن پرده با کابینت را برسی میکنیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید .

دبل شید برای آشپزخانه

تطبیق رنگ و الگو :

یکی از راه های ساده و موثر برای ست کردن پرده با کابینت ، استفاده از رنگ ها و الگوهای هماهنگ است . مطمئن شوید که رنگ یا الگوی پرده با رنگ کابینت های شما سازگاری داشته باشد . این تطبیق ، زیبایی و تناسب بین عناصر  دکوراسیون را تقویت میکند و به فضای شما زندگی میبخشد .

پرده کرکره چوبی ست با کابینت

استفاده از جنس های مختلف :

تنوع در جنس پرده میتواند به تناسب و هماهنگی فضای داخلی کمک کند .به جای استفاده از یک جنس مشخص ، ترکیب و تنوع جنس ها میتواند ظاهری جالب و متنوع به فضا ببخشد . برای مشاهده انواع مدل های پرده برای آشپزخانه ، مقاله پرده آشپزخانه را مطالعه نمایید .

شید پلیسه برای آشپزخانه
کرکره پلیسه ست با کابینت

استفاده از طرح های گوناگون و متنوع :

پرده ها با طرح ها و الگوهای مختلفی موجود هستند که میتوانند به دکوراسیون داخلی شما زندگی ببخشد . انتخاب پرده هایی با رح و الگوهای که با سبک و استایل دیگر عناصر دکوراسیونی شما هماهنگی داشته باشد ، میتواند جذابیت  داشته باشد .

ترکیب زبرا و پشت دری برای ست کردن پرده با کابینت

نور پردازی مناسب :

شاید این نکته در ظاهر ساده باشد ، اما با نور پردازی درست و اصولی محیط آشپزخانه ، نما و زیبایی اصلی پرده و کابینت دیده میشود . با استفاده اصولی و درست از نور در این محیط یک فضای گرم و هماهنگ ایجاد نمایید .

ست کردن پرده با کابینت

استفاده از پرده های ساده :

گاهی اوقات استفاده از پرده های ساده میتواند زیبایی محیط را بسیار افزایش دهد . با انجام این کار هم آرامش و هماهنگی محیط بسیار بالا میرود ، همچنین به سادگی با دیگر اجزای آشپزخانه هماهنگ میشود .

پرده شید برای آشپزخانه
پرده آشپزخانه

سخن آخر :

با استفاده از این 5 ایده ، شما میتوانید پرده های خود را با کابینت خود ست کرده و یک فضای داخلی زیبا ، هماهنگ و شخصی سازی شده ایجاد کنید . به خاطر داشته باشید که هرچه هماهنگی بیشتری بین عناصر دکوراسیونی داشته باشید ، زیبایی و تناسب فضا بیشتر خواهد بود . اگر قصد تهیه پرده برای شب عید دارید و نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید ، میتوانید با پشتیبانی شهر پرده در ارتباط باشید .

20 عکس پرده فلت پذیرایی ؛ ویژه شب عید ?

فلت در لغت به معنای صاف میباشد . به پرده ای که به صورت صاف قرار گیرد نیز پرده فلت گفته میشود . عموما شکل ظاهری پرده فلت به صورت تور زمینه VIP که طرح های خاص بر روی آن کار شده است میباشد .به دلیل مصرف کمتر از پارچه هزینه این پرده نسبتا مناسب تر است .این مدل جذاب معمولا مناسب پرده پذیرایی میباشد . در ادامه به 20 عکس پرده فلت پذیرایی ، ویژه شب عید خواهیم پرداخت .

پرده فلت پذیرایی
1. نمونه پرده پذیرایی مدل فلت
نمونه پرده فلت پذیرایی
2. پرده پذیرایی با پارچه فلت ترک
ست کردن پرده با مبل کرم سبک کلاسیک
3. دکوراسیون کلاسیک پذیرایی
پرده مدل یقه شل
4. پرده مدل یقه شل برای پذیرایی
دکوری به همراه حریر
5. پرده پذیرایی دکوری به همراه فلت
دکوری تور دانتل
6. تور دانتل دکوری
مخمل مخروطی
7. پرده مخمل مخروطی پذیرایی
نمونه پرده پذیرایی
8. دکوری رز دبی برای پذیرایی

مزایا و ویژگی پرده فلت پذیرایی :

 • مصرف پارچه پایین : برای پرده های فلت اندازه عرض درگاه پارچه استفاده میشود . (مدل پلیسه 3 برابر عرض درگاه پارچه نیاز دارد .)
 • افزایش زیبایی محیط : با انتخاب این پرده برای محیط پذیرایی یک محیط گرم و سلطنتی خواهید داشت .
 • شستشو راحت : به دلیل حجم کم پارچه ، شستشو آن بسیار راحت میباشد .
 • جنس پارچه : پرده فلت از جنس های مختلفی مانند پنبه ، کتان ، ولور و پلی استر ساخته میشود. هر کدام از این جنس پارچه ها ویژگی خاصی دارند .
 • رنگ و طرح : این پرده در طرح ها و رنگ های گوناگونی وجود دارد و امکان شخصی سازی با محیط پذیرایی شمارا بوجود می آورد .
پارچه پرده ای فلت
9. نمونه پرده فلت پذیرایی
پارچه فلت
10. پرده فلت به همراه زیره آستری پلیسه
نمونه پرده یقه شل
11. دکوراسیون کلاسیک پذیرایی
پرده یقه شل به همراه تور فلت ترک
12. تور ترک به همراه یقه شل
تصویر پرده فلت
13. تور زمینه VIP ترک
ساتن طلاکوب مدل ورساچه
14. پارچه ساتن طلاکوب
پرده پذیرایی
15. نمونه پرده پذیرایی
دکور پنل دوبل
16. دکوری پنل دوقولو به همراه سایه تور دانتل

انواع پرده فلت پذیرایی :

 • پرده فلت معمولی : در این مدل از یک پرده فلت به صورت رویه استفاده میشود .
 • پرده فلت به همراه حریر : از حریر به عنوان پلیسه در زیر پرده فلت اتفاده میشود تا از یک نواختی پرده خارج شود .
 • فلت به همراه آستری : همانند مدل بالا از یک پارچه آستری به عنوان پلیسه استفاده میشود ، تا هم زیبای افزایش یابد هم از تابش نور جلوگیری شود .
پارچه ورساچه
17. تور ترک به همراه دکوری ورساچه
پرده کلاسیک
18. پذیرایی مدل کلاسیک
نمونه پرده پذیرایی فلت
19. پرده پذیرایی سرتا سری
دکوری رز دبی
20. پارچه رز دبی به همراه تور فلت
شستشو مرتب پرده

نکته مهم هنگام شستن پرده مخمل

پرده های مخمل با زیبایی و لطافت خاص خود ، به دکوراسیون داخلی جلوه ویژه ای میبخشند . با گذر زمان ، نیاز به شستشو و نگهداری این پرده ها بوجد می آید . شستشو اصولی و درست پرده مخمل باعث بالا رفتن عمر مفید این پرده میشود . در این مقاله به نکات مهم هنگام شستن پرده مخمل پرداخته خواهد شد .

آموزش شستن پرده مخمل

شستن پرده مخمل :

 • بررسی دستورالعمل های شست : اگر پرده خاصی دارید و قصد شستن آن را دارید حتما باید به دستورالعمل شست آن توجه کنید . (دستور العمل شست داخل کالیته ای که پرده را خریده اید وجود دارد .)
 • شستشوی دستی : بهتر است پرده ها را به صورت دستی و در آب سرد بشوید . آب گرم ممکن است به بافت مخمل آسیب برساند . اگر قصد شستن پرده تور را نیز دارید ، مقاله شستن پرده تور را مطالعه نمایید .
 • استفاده از شوینده های ملایم : از شوینده های ملایم و بدون اسید برای جلوگیری از آسیب به رنگ و بافت مخمل استفاده کنید .
 • تست رنگ پسندادن پارچه : قبل از اقدام به شستشو پرده مخمل حتما مطمعن شوید که پارچه رنگ پس نمیدهد .(میتوانید از یک قسمت کوچک پارچه برای تست این کار استفاده نمایید .)
شستشو پرده با ماشین
شستن پرده مخمل با دست

خشک کردن :

 • آویزان کردن به طور طبیعی : بهتر است پرده هارا به طور طبیعی آویزان کرده و از تابش مستقیم خورشید خود داری کنیم .
 • استفاده از حالت سرد دستگاه خشک کن : اگر زمان خشک کردن طبیعی را ندارید میتوانید از حالت سرد دستگاه خشک کن استفاده نمایید.
 • استفاده از دور پایین ماششین لباس شویی : اگر مخمل را درون ماشین لباسشویی قرار دادید ، حتما از دور پایین برای خشک کردن پرده استفاده نمایید .
آویزان کردن پرده برای خشک شدن
شستن با میشن

نکات نهایی :

 • اگر از اتو بخوار استفاده میکنید ، به هیچ عنوان جلو پرده را اتو نکشید . مخمل به دلیل حالت خواب و بافتی که دارد ، اگر از روبه رو اتو شود از بین میرود . برای اتو کردن حتما با دمایی پایین و از پشت پرده اقدام به اتو کردن کنید .
 • هنگام شستشو و خشک کردن ، از پارچه های نرم برای پوشاندن مخمل استفاده کنید تا از خطوط یا ضربه خوردن به آن ها جلو گیری شود .
 • با داشتن برنامه زمانی منظم برای شستن پرده ها ، عمر مفید مخمل را بالا ببرید  و از کثیفی و چرک مرد شدن پرده جلو گیری کنید .

نتیجه :

پرده های مخمل با دقت و مراقبت مناسب ، میتوانند به مدت طولانی زیبایی و شکوه خود را حفظ کنند . با رعایت دستورالعمل ها و نکات ارائه شده ، میتنوانید از پرده های مخمل خود به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید . برای آموزش کلی ، مقاله شستن پرده را مطالعه نمایید .

3 نکته مهم انتخاب پرده برای پذیرایی کوچک

یکی از اصلی ترین اجزای دیزاین هر منزل انتخاب پرده پذیرایی میباشد . دیزاین سالن پذیرایی کوچک از اهمیت بالاتری برخوردار است ، و با انتخاب درست اجزای داخلی  یک محیط دلنشین و زیبا بوجود می آید . در این مقاله به 3 نکته مهم هنگام انتخاب پرده برای پذیرایی کوچک میپردازیم .

پرده برای پذیرایی کوچک :

اگر سالن پذیرایی کوچکی دارید و قصد انتخاب پرده برای این محیط را دارید حتما به نکات کلیدی که در ادامه به شما فته میشود توجه نمایید . معمولا پرده برای این محیط یک آیتم حیاطی و مهم میباشد . برخی از موارد مهم که باید به آن توجه نمایید تا یک محیط ایده آل داشته باشید به شرح زیر میباشد .

پانچ دکوری با گلمیخ برای سالن کوچک
تور پانچ برای سالن کوچک

انتخاب پرده تیره ممنوع :

برای محیط پذیرایی خود از پرده های روشن استفاده کنید . این کار باعث میشود که محیط بزرگ تر دیده شود . اگر از پرده های با رنگ تیره استفاده کنید احساس  خفگی و نا امنی محیط بیشتر میشود . اگر قصد انتخاب دکوری دارید بهتر است از دکوری های ساده استفاده کنید تا محیط هماهنگ تر داشته باشید .

مدل خمره ای ساده

پرده های بلندتر زیبایی بیشتر :

استفاده از پرده های بلند برای محیط پذیرایی زیبایی  را افزایش میدهد وباعث بزرگ تر دیده شدن محیط میشود . پرده های کوتاه باعث میشود که ارتفاق سقف کم تر دیده شود .

تصویر پرده پانچ برای ست کردن با مبل کرم
پرده ساده در قد پذیرایی

پرده های ساده زیبایی بیشتر :

در انتخاب پرده برای سالن کوچک تلاش کنید تا از پارچه های با طرح و مدل ساده استفاده کنید تا محیطیی دلنشین تر داشته باشید . هر چقدر ساده تر باشد محیطی دلشین تر بوجود می آید . یکی از مدل های زیبا و پر کاربرد برای این محیط ، پرده مینیمال میباشد .

پرده موج دار
پرده مینیمال
نمونه پرده مینیمال

سخن نهایی :

با درنظر گرفتن موارد بالا هنگام خرید پرده یک انتخاب درست و اصولی خواهید داشت . هدف و الویت برای پرده را علاوه بر زیبایی ، بر استفاده و راحتی نیز قرار دهید . اگر هنگام انتخاب موارد بالا را رعایت نمایید یک محیط زیبا ، دلگرم و آرامش بخش خواهید داشت .