آشپزخانه🥧

پرده آشپزخانه :

انتخاب درست پرده برای آشپزخانه از اهمیت بالای برخوردار است ، چرا که هم مانع تابش مستقیم نور خورشید میشود و هم از مشرفیت جلو گیری میکند . از همه مهم تر تاثییر مهمی بر روی زیبایی محیط آشپزخانه دارد . پرده آشپزخانه باید مدلی باشد که استفاده از آن راحت باشد و  هنگام کثیفی سریع تمیز شود .

 مدل های گوناگونی برای پرده آشپزخانه وجود دارد که بنا به سلیقه  و شرایط محیط میتوانیم هرکدام را انتخاب کنیم. شرایط چیدمان آشپزخانه و همچنین نوع ساخت پنجره ها بر روی مدلی که انتخاب میشود نقش دارد. رایج ترین مدل های  آشپزخانه شامل : 

  • زبرا 
  • شید
  • دبل شید 
  • کرکره 
  • کرکره پلیسه
  • رومن

پرده  آشپزخانه  مدل زبرا :

 زبرا برای آشپزخانه بسیار مناسب است ، هم دیر کثیف میشود و دوام بالایی دارد و هم بسیار ساده قابل دیزاین با محیط آشپزخانه است. معمولا زبرا را با الهام از هارمونی رنگ کابینت ها انتخاب میکنند. شست و شو زبرا مقداری مشکل است ، اما این نیز راه حل دارد که شما هم میتوانید خودتان آن را بشورید  یا با ما تماس بگیرید تا به صورت صنعتی آن را شست و شو دهیم. برخی مواقع که سینک ظرفشویی جلویی پنجره قرار دارد برای جلوگیری از خیس شدن پرده ها بهترین انتخاب پرده های بالا و میباشد که زبرا یکی از این حالات است. 

پرده آشپزخانه مدل زبرا

پرده زبرا

  شید و دبل شید :

شید از خانواده پرده های بالا رو با مکانیزمی مشابه زبرا با این تفاوت که شید یک پارچه صاف است که رول میشود اما زبرا از یک پارچه تا شده بشکیل شده است. دبل شید نیز از دو شید در یک کانال تشکیل میشود که پرده جلویی طرح و نقش دارد و پرده پشتی حکم آستری را دارد.  طرح های شید بسیار متنوع است و بنا به سلیقه و میزان هزینه میتوان مدل های مختلف را تجربه کرد.

 یکی از برند های باکیفیت و بینظیر که مجموعه شهر پرده با آن ها همکاری دارد ، سانست ترکیه میباشد که کیفیت بینظیر و طرح های خاص و جذابی دارد. بعد از آن میتوان به سه لا  نیز اشاره کرد که آن هم محصول کشور ترکیه است.  لازم به ذکر است که شید و دبل شین نسبت به زبرا هزینه بیشتری دارد. 

پرده آشپزخانه مدل شید

شید دبل

پرده شید

پرده شید دو تیکه

 

 کرکره سوئدی برای آشپزخانه:

پرده آشپزخانه مدل کرکره

کرکره چوبی سفید

پرده کرکره چوبی

کرکره سوئدی یک پرده با مکانیز بالا رو بسیار زیبا و جذاب میباشد که کار با آن بسیار آسان است .  کنترل نور پرده کرکره بسیار عالی است و میتوانید نور را به بالا ، وسط و پایین هدایت کنید .  چوبی و فلزی ، دو حالت موجود پرده کرکره میباشد  که هر کدام زیبای خاص خود را دارد .

 

                                       [/captio

پرده آشپزخانه رومن:

رومن همیشه یک مدل متفاوت و خاص است . افرادی که علاقه به سبک ژورنال دارند بی شک برای آشپزخانه خود پرده رومن رو انتخاب میکنند . برای آشپزخانه این مدل در صورتی که اجاق گاز پشت پنجره نباشد انتخاب بینظیری است. حالت های قابل اجرای رومن برای این محیط عبارت است از : رومن 4 میله یا 5 میله و رومن  بدون میله (یک دوخت حرفه ای و بسیار خاص ) .

پرده مدل رومن

 

پرده آشپزخانه مدل رومن

پرده مدل رومن

 

رومن آشپزخانه

 

پرده آشپزخانه مدل رومن

                                         

 آشپزخانه کرکره پلیسه (روز و شب):

پرده آشپزخانه مدل کرکره پلیسه

پرده مدل کرکره پلیسه

‌‌

 پلیسه یک سبک بسیار متفاوت و حرفه از پرده های کرکره  میباشد که مستقیم بر روی فرم پنجره نصب میشود. یک پارچه فوق العاده فانتزی و زیبا که مناسب فضاهایی که جا برای نصب پرده نیست میباشد . روز و شب  جز پرده های گران قیمت میباشد . اگر پنجره های کوچک دارید این پرده بسیار مناسب است و نصب آن برای کسی که تجربه نصب ندارد ممکن است پیچیده باشد. 

 

Twitter
WhatsApp
Telegram