پذیرایی, مدل های پرده

جدید ترین مدل های پرده رومن

مدل پرده رومن

یکی از اصلی ترین قسمت های دیزاین منزل انتخاب درست پرده میباشد. برای دیزاین منزل مدل های گوناگونی وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها مدل ژورنال است . دیزاین منزل سبک ژورنال ، کمتر دیده شده و بسیار خاص است . پرده رومن یکی از مدل های معروف ژورنال است . انتخاب عالی برای  پذیرایی و آشپزخانه و حتی اتاق خواب است . سبکی قدیمی  اما بسیار بروز است و پرچم دار مدل ژورنال میباشد. اگر به سبک رومن علااقه دارید در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل آن را برسی کنیم .

پرده رومن :

رومن یک پرده دکوری است که با توجه به نوع دوختی که دارد از پله های متوالی تشکیل میشود. مکانیزم رومن مشابه رول شید است و به صورت بالا رو جمع میشود . ویژگی جالب این سبک ، ادقام پارچه دوخته شده با ابزار رولشید است . به این صورت رومن مدلی بسیار متفاوت از سایر پرده های بالا رو است .  ژورنال نوع دوخت های بسیار پیچیده و سختی دارد و از آن جایی که رومن پرچم دارد این سبک است ، دوخت آن بسیار پیچیده و تخصصی است. این پرده بنا به سبک اجرایی منزل مناسب تمام پنجره ها است .  پنجره های با عرض بالای 2 متر ،  بهتر است  از دو عدد رومن قرینه استفاده کرد ، تا پرده در حالت ایده آل خود قرار بگیرد .

انواع مدل های رومن :

این پرده مدل های گوناگونی دارد که با اکثر پارچه ها قابل اجرا میباشد. از پارچه های حریر تا پارچه های مخمل قابلیت دوخت رومن وجود دارند که هر یک زیبایی متفاوتی به سالن شما میدهند . بنا بر نیاز شما و مصرف پارچه ، تعداد چین های رومن متفاوت است . پرده برقی یکی از روش های استفاده از رومن  است . در  حالت رومن برقی پرده به صورت خودکار و با یک ریموت کنترل جابه جا میشود و نیاز به لمس پرده ها نیست .  قابلیت زمان بندی برای جابه جایی پرده ها  یکی از ویژگی های جذاب این مدل است .

پرده رومن پذیرایی :

یک  انتخاب خوب برای پذیرایی پرده مدل رومن است . این حالت که سبکی خاص و متفاوت است ، یک دیزاین تک و زیبا به شما ارائه میدهد . اجزای گوناگونی میتواند پرده رومن را زیبا تر کند که عبارت است از  : رومن با پایین دالبر ، رومن مغزی دوزی شده و…

پرده رومن

 

عکس پرده پذیرایی

پذیرایی

تصویر پرده رومن پذیرایی

‌‌

نمونه پرده پذیرایی

عکس پرده

پرده رومن اتاق خواب :

از پرده رومن میتوان  در اکثر اتاق ها استفاده نمود . اگر  زیبایی خاص  و تک برای اتاق خواب خود میخواهید ، رومن یک اتخاب عالی برای اتاق خواب میباشد . 

نمونه پرده رومن اتاق خواب

 

‌‌‌‌ اتاق خواب

‌‌

پرده رومن آشپزخانه :

اگر علاقه زیادی به پرده رومن دارید میتوانید این پرده را در آشپزخانه نیز استفاده کنید. مواردی که باید حتما در نظر بگیرید این است که اجاق گاز جلو پنجره نباشد . چون در این صورت پرده رومن خیلی زود از بین میرود . رومن برای آشپزخانه میتواند انتخاب خوبی باشد تا زیبایی این فضا را چند برابر کند. 

پرده رومن برای آشپزخانه

 آشپزخانه

 

آشپزخانه طوسی

‌‌پرده اشپزخانه

‌‌اشپزخانه

‌‌آشپزخونه

‌‌نمای نزدیک پارچه

 

پانچ و رومن برای آشپزخانه

 

نصب پرده رومن :

به دلیل شناخته شده نبودن این سبک اجرا ، همیشه نصب آن برای مشتری سخت است . البته که نصب پرده رومن جزء سخت ترین مدل های اجرای ژورنال است ، اما با آموزش و دانستن نکات طلایی میتوان آن را نصب کرد . برای نصب در بهترین حالت  از رومن بهتر است تا یک نصاب  این کار را انجام دهد ، اما اگر به نصاب دسترسی ندارید با اموزش های ما میتوانید رومن را نصب کنید .

برای نصب پرده رومن به ابزار نیز نیاز دارید که باید حتما آن هارا تهیه کنید.

 1- میله رومن : این میله ها داخل نوار رفلت قرار میگیرد و تعداد چین های پارچه را میسازند .

 2- وزنه پایین رومن : وزنه برای پایین پارچه تا رومن صاف قرار بگیرد .

 3- ریل رومن : ریل رومن به دیوار یا سقف نصب میشود و رومن بر روی آن قرار میگیرد .

 اجزای ریل رومن شامل :

 زنجیر حرکتی : برای بالا و پایین کردن رومن استفاده میشود .

 نخ های گیربکس : این نخ ها داخل حلقه های پلاستیکی نوار رفلت قرار میگیرد تا پارچه حرکت کند .

 چسب دو طرفه : محل قرار گیری پارچه و ریل

 4- پارچه دوخته شده : پارچه ای که انتخاب کرده اید مدل رومن دوخته میشود .

‌‌مراحل نصب رومن

‌‌

روش نصب :

ابتدا  بنا به دیواری یا سقفی بودن رومن  پایه ها و ریل را نصب کنید . پس از نصب ریل رومن باید گیربکس هارا همتراز با حلقه های رومن تنظیم کنید و نخ های آن را کاملا آزاد کنید . حالا میله های رومن را درون نوار روفلت قرار میدهیم . به تعداد نوار های رفلت باید میله رومن وجود داشته باشد.

‌‌اجزای رومن

 مانند تصویر بالا  باید میله ها داخل نوار رفلت قرار بگیرند .  حالا پارچه رومن را از بالا که یک چسب دوطرفه دارد بر روی ریل نصب میکنیم . سپس از پشت پارچه نخ های گیربکس که از قبل با حلقه های پلاستیکی موازی کرده ایم را داخل ردیف ستونی حلقه ای پلاستیکی تا پایین رد میکنیم و وقتی که به آخرین حلقه رسیدیم آن را گره میزنیم .این حلقه ها دقیقا به صورت موازی با حلقه پایینی خود دوخته شده است . این کار را با تمام گیربکس ها انجام میدهیم .

بعد از این کار با زنجیر های حرکتی رومن را به سمت بالا حرکت میدهیم تا معلوم شود که تمام این کارها را درست انجام داده ایم یا نه . اگر رومن به صورت صاف حرکت کرد یعنی کار ما درست بوده و اگر رومن کج بالا رفت یعنی یک جای کار را درست انجام نداده ایم. اگر این حالت پیش آمد :

اول از تراز بودن گیربکس باحلقه های پلاستیکی مطمعن شوید . گیربکس باید دقیقا موازی با حلقه ها باشد .

اگر مشکل حل نشد ، مطمعن شوید که نخ را دقیقا در ردیف درست خود قرار داده اید . از پایین رومن به بالا نگاه کنید متوجه این موضوع میشوید .

امید وارم این مقاله برای شما مفید باشد .

Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *